Opublikowane na TV UŚ (https://www.telewizja.us.edu.pl/)

Już wkrótce wybuchnie „Supernova” – startuje newsletter ŚFN

„Supernova – subskrypcja naukowa ŚFN” to nazwa newslettera Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, dzięki któremu nauka będzie bliżej Was praktycznie każdego dnia.

„Supernova – subskrypcja naukowa ŚFN” to nazwa newslettera Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, dzięki któremu nauka będzie bliżej Was praktycznie każdego dnia.

Newsletter „Supernova – subskrypcja naukowa ŚFN” nie będzie zwykłym newsletterem. Organizatorzy festiwalu zakładają więc, że w wiadomości za każdym razem znajdziecie film z udziałem ważnej osoby związanej z ŚFN: ambasadorem, koordynatorem, prelegentem lub – i tak będzie na początku – dyrektorem generalnym festiwalu, a ponadto dwa archiwalne (to znaczy zaczerpnięte z poprzednich edycji ŚFN) wykłady uniwersyteckie.

Co jeszcze? Informacje o akcjach organizowanych pod auspicjami ŚFN, takich jak trwający obecnie cykl webinariów przygotowywanych przez osobistości festiwalowe albo wyzwania ŚFN, np. budowę maszynę Goldberga. Do tego instrukcje, jak w warunkach domowych przeprowadzić proste i bezpieczne doświadczenia i eksperymenty. Nie zabraknie również doniesień o badaniach zarówno Uniwersytetu Śląskiego, jak i innych uczelni wchodzących w skład festiwalowego konsorcjum. Polecane będą również artykuły naukowe i popularnonaukowe tworzone przez naukowców i dziennikarzy UŚ.


Serdecznie polecamy Waszej uwadze festiwalowy newsletter! W sekcji „Supernova ŚFN” na stronie głównej festiwalu www.slaskifestiwalnauki.pl (pod sliderem) wpisz swój adres e-mail i kliknij „Subskrybuj”!

Adres źródła: https://www.telewizja.us.edu.pl/aktualnosci/juz-wkrotce-wybuchnie-supernova-startuje-newsletter-sfn/rps