Opublikowane na TV UŚ (https://www.telewizja.us.edu.pl/)

Pierwszy akademicki serial science-fiction!

Zapraszamy do oberzenia dwóch pierwszych premierowych odcinków serialu sci-fi Uniwersytetu Śląskiego!
„Doktor Primo i wielko haja o insygnia” to pierwszy w historii akademicki serial science fiction, który jest efektem dwóch lat pracy zespołu składającego się z pracowników uczelni, studentów, aktorów, statystów i współpracujących z nami filmowców. 
Serialowi antagoniści to dobrze znany Doktor Primo – dobry duch Uniwersytet Śląski w Katowicach, który związany jest między innymi ze Śląski Festiwal Nauki Katowice – oraz jego zły brat bliźniak Inżynier Secundo. Zwaśnieni bracia walczą ze sobą o rektorskie insygnia, które mają dać władzę nad uniwersytetem. W tym celu wyruszają w podróż po uczelnianych laboratoriach oraz zakamarkach, o których istnieniu wiedzą tylko nieliczni. Co więcej, konieczną stanie się także wyprawa w przeszłość – zmiany dokonane w przeszłości Uniwersytetu Śląskiego mają przecież znaczenie dla jego teraźniejszości… 

Serial, którego głównym bohaterem jest Doktor Primo, to kolejna propozycja spędzenia wolnego czasu w trudnym okresie walki z koronawirusem. Właśnie teraz potrzebny jest nam dobry duch uczelni, który daje nam nadzieję na pokonanie przeciwności losu.  „Doktor Primo i wielko haja o insygnia” to przykład kina offowego, zrealizowanego z użyciem dostępnych nam środków, z przymrużeniem oka i dużą dozą humoru (często absurdalnego), którego bardzo potrzebujemy.

Czy nikczemny plan Inżyniera Secundo się powiedzie. Czy Doktor Primo odnajdzie prawdziwe rektorskie insygnia? Kto stoi za buntem w kopalni bitcoinów? Dlaczego królowa nauk straciła rozum? Kim jest Arcypedel? Mamy nadzieję, że cała społeczność akademicka zechce poszukiwać odpowiedzi na te pytania, oglądając nasz serial.

Zachęcamy Państwa do oglądania produkcji, której dwa odcinki udostępniamy już dzisiaj‼️Pozostałe cztery zostaną udostępnione w kolejnych tygodniach. Po wyemitowaniu wszystkich zaprezentowana zostanie także wersja pełnometrażowa.

Adres źródła: https://www.telewizja.us.edu.pl/aktualnosci/pierwszy-akademicki-serial-science-fiction/rpf