Ostatnie wiadomości
50 VOICES OF UŚ W ABSURDALNEJ!
Pierwszy koncert w ramach konkursu "50 VOICES OF UŚ", który odbył się w pubie "Absurdalna" w Katowicach!
Studenci dla Jemenu
Czy arabska kultura jest podobna do naszej? Jak smakują potrawy spożywane przez Jemeńczyków? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było poznać w ramach akcji charytatywnej "Studenci dla Jemenu" zorganizowanej na Uniwersytecie Śląskim.
26.03.2018
Woda a człowiek
Z okazji Dnia Wody zapraszamy do obejrzenia naszego materiału, z którego dowiecie się jak ważna jest woda dla naszego organizmu, ile tak naprawdę powinniśmy jej pić  i czy woda z naszego kranu jest zdatna do picia.
22.03.2018
Viking Woman Seminar
Jak wyglądało życie kobiet w średniowiecznej Skndynawii? Ich prawa i obowiązki mogliśmy poznać na konferencji zorganizowanej na Wydziale Nauk Społecznych.
20.03.2018
Zobacz film
WIADOMOŚCI UŚ TV (marzec)
Piątek to weekendu początek, ale też czas na kolejne wydanie naszych Wiadomości UŚ TV!
W tym wydaniu powiemy o:
→ dniu bez mięsa, który odbywa się 20 marca
→ utworzonej przez AZS UŚ, sekcji E-sportowej
→ nasi redaktorzy dowiedzieli się również czy łatwo jest znaleźć pracę po studiach
→ oraz jaką wodę powinniśmy pić
Zapraszamy!
16.03.2018
II Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie
Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie to znakomita okazja, aby nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami różnych branż oraz zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy na lokalnym rynku, ofertami pracy w państwach Unii Europejskiej.
06.03.2018
Zobacz film
WIADOMOŚCI UŚ TV (marzec)
Już są marcowe Wiadomości UŚ TV! Prowadzone jak zwykle przez naszą redaktorkę Agnieszkę Lisoń!

A w nich: urządzenie do monitorowania snu, tajemnice smogu, Dzień Języka Ojczystego - czy w dobie emotikonek i autokorekty używamy jeszcze języka polskiego? Powiemy także o radzeniu sobie ze stresem podczas wystąpień publicznych oraz o kontrowersjach na temat ustawy o ograniczeniu handlu!
01.03.2018
Polecane materiały
50 lat Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
W roku akademickim 2017/18 nasz uniwersytet obchodzi swoje pięćdziesięciolecie!
Zobacz film
Uniwersytet Śląski czyta! #1 (prof. Ryszard Koziołek)
Uniwersytet Śląski w Katowicach czyta! Zobaczcie jaką książkę wybrał prof. dr hab. Ryszard Koziołek i dlaczego zachęca do zapoznania się z przedstawioną lekturą :)
17.01.2018
Czy nauka może nas uratować?" - debata podczas ŚFN 2017
Pierwszy dzień Śląskiego Festiwalu Nauki 2017 upłynął pod hasłem "Science on Stage". Oprócz występów artystycznych, w Teatrze Śląskim odbyła się też debata o przyszłości nauki, w której udział wzięli prof. Ewa Bartnik, prof. Tadeusz Sławek, prof. Krzysztof Meissner oraz prof. Bogdan Dembiński. Całość została zarejestrowana przez kamery UŚTV - zapraszamy do oglądania!
08.01.2018
Zobacz film
Wywiad z Magdaleną Janoszką (Frele)

Jako pierwsze w Polsce tworzą covery w gwarze śląskiej! Frele to trio stworzone przez Martę Skibę, Marcelinę Bednarską i Magdalenę Janoszkę. Nasza redaktorka, porozmawiała z Magdaleną o sukcesie „gryfnych frelek”, inspiracji i o tym, czy dziewczyny rzeczywiście lubią dialekt śląski. ;)

03.01.2018
Zobacz film
Śląski Festiwal Nauki 2017 - Podsumowanie!
Zapraszamy do oglądania materiału podsumowującego Śląski Festiwal Nauki 2017!

Zobacz film
Uniwersytet Trzeciego Wieku - i życie nabiera barw!
Uniwersytet Trzeciego Wieku to miejsce gdzie znajdziesz przyjaciół i będziesz mógł dać upust swojej energii! UTW I ŻYCIE NABIERA BARW!
Patronat
#1#2#3#4#5